Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Środa, 24 Styczeń 2018 Imieniny: Felicji i Tymoteusza
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
15.01.2018
Gminny Ośrodek Kultury wraz z Gminną Biblioteką Publiczną zapraszają seniorów na podwieczorki z pasjami. Będą to cykliczne spotkania, na których będzie się rozmawiać o seniorach i działać na rzecz seniorów. Spotkania te będą odbywać się raz w miesiącu w Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Długiej 25. Najbliższe spotkanie już 18 stycznia 2018 r. o godz. 17:00. Wstęp wolny.
 
                                             
15.01.2018
   Magia, iluzja, show już w styczniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzinami na występ iluzjonisty TRISTO. Niesamowita przygoda, magiczne chwile, niezapomniane wrażenia gwarantowane. Przedstawienie odbędzie się 22 stycznia o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy przy ul. Ogrodowej 37. Wstęp wolny.

   W tym dniu odbędzie się również rozstrzygniecie konkursu plastycznego organizowanego przez GOK i Urząd Gminy Świdnica. Laureaci konkursu otrzymają nagrody, a wszystkie dzieci biorące udział w konkursie będą mogły podziwiać swoje pracy na wystawie „Plastyczna przygoda z babcią i dziadkiem”.
 
        
 

Zdjęcia udostępnione przez Iluzjonistę TRISTO.
15.01.2018
   29 grudnia 2017 r. odbyła się XLV sesja Rady Gminy Świdnica, podczas której radni jednogłośnie przyjęli uchwałę budżetową na 2018r. Przyjęta pod koniec grudnia uchwała zakłada dochody budżetowe w wysokości 32 milionów złotych.  Wydatki zaplanowano na 37 milionów złotych. Budżet na 2018 r. jest zdecydowanie budżetem proinwestycyjnym, gdyż wydatki na inwestycje wynoszą aż 9 mln zł. Przewidziany został szereg dużych inwestycji.

   Wśród kluczowych inwestycji możemy wyróżnić przebudowę osiedlowych dróg w Świdnicy, modernizację stacji uzdatniania wody w Drzonowie, budowę Gminnego Ośrodka Kultury  oraz budowę nowej sieci wodociągowej do Wilkanowa (koszt do 2 mln zł).
Kluczowe inwestycje z udziałem środków unijnych to wdrożenie e-usług w Urzędzie Gminy oraz gminnych jednostkach organizacyjnych, kompleksowe uzbrojenie stref inwestycyjnych w miejscowości Piaski i Letnica oraz  modernizację oczyszczalni ścieków w Świdnicy.

   W roku 2018 kontynuowane będą również tzw. inwestycje miękkie, które są kontynuacją polityki prospołecznej z lat ubiegłych, w tym między innymi programy aktywizacji społeczno-zawodowej, profilaktyki zdrowia, gminny program współpracy z organizacjami pozarządowymi, projekty oświatowe, kulturalne, programy przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, fundusz sołecki oraz stypendia socjalne i naukowe.

   Rok 2018 z pewnością zapowiada się pracowicie, a pierwsze efekty planowanych inwestycji powinny być widoczne już w pierwszej połowie roku.
         
 
 
09.01.2018
Gmina Świdnica i Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież z terenu gminy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Plastyczna przygoda z babcią i dziadkiem”. Temat prac konkursowych to portret babci i/lub dziadka wykonany dowolną techniką. Prace plastyczne należy dostarczyć do 18 stycznia 2018 roku do GOK w Świdnicy ul. Ogrodowa 37. Prace zostaną ocenione w 3 kategoriach wiekowych 1) przedszkolaki, 2) klasy I-III SP, 3) klasy IV-VI SP. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody, które zostaną wręczone podczas finału konkursu 22 stycznia 2018 roku o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury. Podczas finału odbędzie się także wernisaż prac konkursowych.
 
 
 
                                        
1 2 3 4 ...5