Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Wtorek, 23 Październik 2018 Imieniny: Teodora i Seweryna
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
18.10.2018

W związku z wyborami samorządowymi, które odbędą się dnia 21.10.2018 dla mieszkańców Gminy Świdnica zostaną udostępnione autobusy.

Autobusy będą kursowały zgodnie z poniższym rozkładem jazdy.

 

 I trasa, autobus nr rej. FZI91RL

Piaski (15:45)  ⇒   Świdnica (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy, ul. Ogrodowa 36A)

Świdnica (16:00)    ⇒    Piaski

 

II trasa autobus nr rej. FZI91RL


Buchałów (16:20)    ⇒    Drzonów (16:25)   ⇒   Orzewo (16:29)  ⇒   Radomia (16:33)   ⇒   Słone (Sala Wiejska, Słone ul. Słoneczna 42)

Słone (17:00)   ⇒    Radomia   ⇒  Orzewo   ⇒   Drzonów  ⇒   Buchałów

 

III trasa autobus nr rej. FZI12187Lipno (16:00)     ⇒   Grabowiec (16:05)  ⇒  Koźla (16:14)  ⇒  Letnica (Sala Wiejska, Letnica 10)

Letnica (16:40)     ⇒   Koźla    ⇒  Grabowiec   ⇒   Lipno

 
16.10.2018
Zakład Usług Komunalnych w Świdnicy, informuje że w związku ze stwierdzeniem obecności bakterii grupy coli na końcowym odcinku sieci wodociągowej na ul. Drzymały,  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze wydał komunikat w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Świdnicy.

Należy zauważyć, że do analizy zostały pobrane dwie próbki wody. Pierwszą próbę pobrano na końcowym odcinku sieci wodociągowej na ul. Drzymały, drugą na stacji uzdatniania wody w Świdnicy. Z uwagi na fakt, że pojedyncze bakterie z grupy coli wykryto tylko na końcu sieci wodociągowej w Świdnicy, Sanepid warunkowo dopuścił wodę do spożycia, nakazując podjęcie stosownych działań naprawczych.

Dlatego też w dniu jutrzejszym tj. 17 października br. zostanie przeprowadzona dezynfekcja końcowego odcinka sieci wodociągowej na ul. Drzymały, a po jej wykonaniu Zakład przystąpi do intensywnego płukania sieci dla tej części miejscowości.

Z uwagi na niewielką ilość bakterii z grupy coli oraz warunkowe dopuszczenie wody do spożycia należy uznać stwierdzoną niezgodność za nieistotną, niestwarzającą zagrożenia dla zdrowia. 

 

Za zaistniałą sytuację przepraszamy 

16.10.2018
   Zakład Usług Komunalnych informuje, że w dniu 17.10.2018 r. (środa) z uwagi na budowę magistrali wodociągowej w godzinach 8-14 nastąpi przerwa w dostawie wody do miejscowości Lipno, Grabowiec, Koźla, Letnica. Po wznowieniu dostawy może wystąpić chwilowe zabrudzenie wody.

Za utrudnienia przepraszamy.  

16.10.2018
13 października 2018 roku w Auli Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Gmina Świdnica po raz kolejny otrzymała zaszczytne wyróżnienie w ramach 8. edycji konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”. Oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą dokonała Komisja Ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II). Certyfikat i statuetkę dla naszej Gminy, przyznane za osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i zarządzania szkolnictwem, wręczyli prof. dr hab. Krzysztof Czekaj z Komisji Certyfikacyjnej oraz Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Gmina Świdnica otrzymała również wyróżnienie specjalne  „SUKCES ROKU w Oświacie” . Jest to nagroda dla tych jednostek samorządu terytorialnego, które w okresie objętym certyfikacją z powodzeniem wdrożyły projekt edukacyjny lub zrealizowały inicjatywę oświatową o szczególnym potencjale innowacyjnym, znacząco wyróżniającym się w skali ogólnopolskiej. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z gali wręczenia nagród.
15.10.2018
„Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.” Jan Paweł II

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych życzę dużo zdrowia, pomyślności oraz satysfakcji z wykonywanego zawodu. Niech te mądre słowa patrona szkoły w Świdnicy, Jana Pawła II, prowadzą Was przez trudy codziennych obowiązków i przypominają o niezwykle ważnej roli nauczyciela i pedagoga w rozwoju młodego człowieka.
 

                                                                                                      Wójt Gminy Świdnica

                                                                                                        /-/ Adam Jaskulski

 

                                                   

1 2 3 4 ...5