Aktualności

Drzonów pięknieje

Mimo wakacji, prace związane z upiększaniem naszej gminy nie ustają. Nad stawem w Drzonowie powstał nowy skwer dla mieszkańców. Kolejno sołectwo zyskało piękny kawałek zieleni. Brawo!
 
Przed
 
Po
 

Otwarcie Alpakowej Zagrody

W sobotę 3 sierpnia wójt Krzysztof Stefański uczestniczył w otwarciu Alpakowej Zagrody w Koźli. Dumne właścicielki, panie Marta i Arleta, opowiadały licznie przybyłym gościom o walorach edukacyjnych i rekreacyjnych tego pięknego miejsca. Alpaki to pełne uroku i wdzięku południowoamerykańskie zwierzęta, które mogą być wykorzystywane w celach terapeutycznych. Wójt przekazał właścicielkom koszt z kwiatami, a sympatycznym zwierzątkom worek pełen marchwi – ulubionego przysmaku alpak. Życzymy powodzenia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Muzyka w Raju - konferencja prasowa

W dniu dzisiejszym (08.08) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego odbyła się konferencja prasowa w przededniu rozpoczęcia festiwalu „Muzyka w Raju”, w której udział wzięli Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Prezes Fundacji „Canor” Cezary Zych oraz przedstawiciele samorządów, w których odbędą się koncerty – Świebodzina, Świdnicy, Żagania oraz dyrektor Filharmonii w Gorzowie Wlkp. Gminę Świdnica reprezentowała Izabela Mazurkiewicz, Zastępca Wójta. W trakcie konferencji przedstawione zostały zmiany wprowadzone do formuły festiwalu, jak również przedstawiony został po krótce program. Kilka minut na przedstawienie swoich samorządów mieli również ich włodarze, zapraszając do udziału w koncertach, które w tym roku po raz pierwszy odbędą się poza Paradyżem. Poniżej krótka fotorelacja z konferencji.
  
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ostrzeżenie meteorologiczne

Brak prądu w Piaskach

ENEA Operator sp. z o.o. informuje o planowanym wyłączeniu prądu we wtorek – 13 sierpnia br. w godz. 8.00-14.00 w miejscowości Piaski 1 do 10A, 26 do 34, działki 150/4, 151/3, 161, 169/2, 349/2. Informacje o planowanych wyłączeniach są również dostępne na stronie internetowej: http://www.wylaczenia-eneaoperator.pl/

Komunikat

Ostrzeżenie meteorologiczne

Praca w GOKu

Gminny Ośrodek w Świdnicy poszukuje osoby na stanowisko Główny Księgowy!

Ogłoszenie wraz z załącznikami pobrać można w poniższym linku:
http://www.bip.swidnica.zgora.pl/wakaty/161/84/Glowny_Ksiegowy/

Termin nadsyłania zgłoszeń do 16 sierpnia 2019 r.!

Muzyka w Raju zagości w gminie

W tym roku po raz pierwszy Gmina Świdnica jest jednym z gospodarzy Festiwalu „Muzyka w Raju”. Koncerty oprócz Paradyża, Gorzowa Wlkp., Żagania będą odbywały się w Świdnicy i w Letnicy. A dokładnie w poniedziałek 12 sierpnia w Letnickim Zborze odbędą się dwa koncerty – o godz. 18.00 i 20.30.  Dzień później – 13 sierpnia br. o 18.00 rozpocznie się koncert w kościele pw. św. Marcina w Świdnicy, natomiast o 20.30 w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza. Bilety na koncerty można kupić poprzez stronę: http://muzykawraju.abilet.pl/ lub bezpośrednio przed koncertami. Szczegółowe informacje o repertuarze oraz wykonawcach na stronie festiwalu http://muzykawraju.pl/
 
 

TVP3 o modernizacji SUW w Drzonowie

We wczorajszych wiadomościach regionalnych (tj. 01.08 br.) TVP3 Gorzów Wlkp. oraz Radio Zachód opublikowano relację z prac modernizacyjnych prowadzonych na stacji uzdatniania wody w Drzonowie, inwestycji finansowanej przez Gminę Świdnica. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania:
 
 
1 ... 4 5 6 7 8 ... 58

Gdzie jesteśmy?