Aktualności

Harmonogram szczepienia psów

Dzień Działacza Kultury

PKS wyjaśnia

Dni kultury w GOKu

Dzień Dziecka

Wszystkie dzieci razem z rodzicami zapraszamy w  niedzielę – 2 czerwca na boiska przy świdnickim zalewie. Będzie świetna zabawa, mnóstwo atrakcji, a dla każdego dziecka upominek, lody , gofry i wata cukrowa.
 

Mobilny Punkt Informacyjny w Świdnicy

W środę, 29 maja na bezpłatne konsultacje do urzędu gminy zapraszają pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze. Będzie to okazja do rozmów ze specjalistą na temat wsparcia m.in. na założenie firmy lub jej rozwój. Dla organizacji pozarządowych i gmin to szansa na przegląd aktualnych konkursów na dofinansowanie ich projektów. Ponadto każdy chętny dowie się o bezpłatnych projektach, w których może uczestniczyć.
 
Konsultacje odbędą się w godz. 12.00 – 14.30 w Urzędzie Gminy Świdnica, ul. Długa 38, 66-008 Świdnica.
 
Szczegółowe informacje na temat konsultacji:
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze
ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5, pokój nr 0.3
tel. 68 4565-535, -488, -480, -454, -499.
 
Serdecznie zapraszamy!

Rozmowy u prezydenta

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki zaprosił do rozmowy w sprawie podwójnego naboru do zielonogórskich szkół ponadpodstawowych przedstawicieli sąsiednich samorządów. O sytuacji, która jest skutkiem źle przeprowadzonej i niedoszacowanej reformy edukacji rozmawiali z prezydentem i dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych UM Wioletą Haręźlak: wicestarosta Mirosław Andrasiak, wójt Świdnicy Krzysztof Stefański, wójt Zaboru Robert Sidoruk, wójt Trzebiechowa Izabella Staszak, burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego Paweł Mierzwiak, burmistrz Babimostu Bernard Radny, burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, wójt Bojadeł Krzysztof Gola oraz przedstawicielka władz samorządowych Sulechowa.
Podczas spotkania prezydent Janusz Kubicki przedstawił sytuację miasta w związku ze zwiększonym naborem do szkół, poprosił o pomoc finansową starostę Krzysztofa Romankiewicza oraz pozostałych samorządowców. Ustalono, że w najbliższym czasie odbędą się kolejne rozmowy prezydenta ze starostą w celu ewentualnego zawarcia porozumienia pomiędzy Zieloną Górą a Powiatem Zielonogórskim w tej sprawie.
 
Artykuł na temat tegorocznego naboru w Zielonej Górze pojawił się również w dzisiejszym Newsweeku.
 

Życzenia dla Samorządowców

Wilkanowo bez prądu

ENEA Operator informuje o planowanych wyłączeniach prądu:
 
Wilkanowo - 29 maja 2019 r. w godz. 09:00 - 13:00 ul. Kukułcza 1, 2, 4, Sokola 4, 6, 7, 9, 15, Pawia 5
 
Wilkanowo - 31 maja 2019 r. w godz. 14.00-20.00 ul. Ogrodnicza 3, 5, działka 478/17, przepompownia ścieków.
 
 
1 ... 4 5 6 7 8 ... 48

Gdzie jesteśmy?