Aktualności

Rocznica ważnego wyboru Polaków

Kolorowy Dzień Dziecka

Turniejem piłkarskim Świdnica CUP 2019 rozpoczęły się gminne obchody Dnia Dziecka. 2 czerwca na boiskach przy Zalewie Świdnickim spotkali się młodzi piłkarze – reprezentanci gminy Świdnica i gmin zaprzyjaźnionych: Nowogrodu Bobrzańskiego i Czerwieńska. Piłkarze nie dali się pogodzie i w niesamowitym upale rozegrali wszystkie mecze.  Najlepsza okazała się drużyna świdnicka. Atrakcyjne nagrody dla zawodników ufundował Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy i Gmina Świdnica.  A potem dla wszystkich dzieci był zorganizowany festyn. Atrakcjom nie było końca. Konkursy typu przeciąganie liny, łowienie rybek, malowanie twarzy, zwierzątka z balonów to tylko niektóre z nich. Animatorzy zadbali o to, aby dzieci i ich rodzice przez cały czas mieli co robić. Z kolei jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Świdnicy zadbała, by młodzi co jakiś czas mogli się schłodzić i w tym celu strażacy polewali wodą. Darmowa wata cukrowa, soczki, lody i gofry cieszyły się dużym zainteresowaniem. W miasteczku eko można było poznać mechanizmy wytwarzania energii, ale też zaprojektować własną eko torbę. No i jeszcze specjalista od trików piłkarskich uczył żonglerski. Aż szkoda było kończyć. Ale obiecujemy, że za rok powtórka.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Harmonogram odczytów wodomierzy w gminie Świdnica

Otwarcie wystawy w Muzeum Archeologicznym w Świdnicy

Już jutro (4 czerw2ca br.) otwarcie wystawy w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza. Zapraszamy w imieniu organizatorów.
 

Festyn dla dzieci już w niedzielę

2 czerwca czekamy na wszystkie dzieci na boiskach przy Zalewie Świdnickim. O 10.00 rozpocznie się polsko-niemiecki turniej piłkarski. Natomiast od 12.00 moc atrakcji dla wszystkich. Teatrzyk, malowanie buziek, balonowe zwierzątka, miasteczko eko, pokazy strażackie, konkursy z nagrodami, warsztaty żonglerki i wiele innych. Dla dzieci, które przyjdą się z nami pobawić za darmo lody, gofry i wata cukrowa!!!!! Piknik z okazji Dnia Dziecka potrwa do 16.00.
 

Zmiana terminu odbioru odpadów

Zakład Usług Komunalnych informuje, iż z przyczyn technicznych odbiór odpadów zmieszanych z Rejonu 3 został przeniesiony z dnia 14.06.2019r. na 13.06.2019r. Za utrudnienia przepraszamy
 

Szósty numer Gazety Gminnej

Ukazał się kolejny numer naszej Gazety. Przedostatni przed dwumiesięczną, wakacyjną przerwą. Wersję papierową otrzymujecie Państwo do domów, natomiast wersja elektroniczna jak zawsze dostępna na stronie gminy, w zakładce GAZETA GMINNA.

Spotkania informacyjne

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w spotkaniach informacyjnych dla organizacji pozarządowych i społeczności lokalnej, które odbędą się: we wtorek 4 czerwca 2019 r. w godzinach 11:30 – 14:30 w Siedlisku oraz w piątek 7 czerwca 2019 r. w godzinach 11:30 – 14:30 w Górzycy.
 

Wiadomość z Gminnego Ośrodka Kultury

1 ... 3 4 5 6 7 ... 48

Gdzie jesteśmy?