Aktualności

Harmonogram odczytów wodomierzy

 

O Zatoniu w muzeum

W piątek – 23 sierpnia br. w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy obyło się otwarcie wystawy pt. „Zatonie – dzieje codzienności”. Wystawa poświęcona była pałacowi oraz parkowi w Zatoniu i prezentowała efekty archeologicznych badań poszukiwawczych w tym miejscu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zaproszenie na posiedzenie komisji stałych Rady Gminy Świdnica

Ostrzeżenie meteorologiczne

Inwentaryzacja azbestu

Właściciele oraz zarządcy nieruchomości proszeni są o udzielanie pomocy przedstawicielom firmy WGS84 Polska sp. z o.o. wykonującym inwentaryzację azbestu i przekazywanie im, w razie potrzeby, informacji o wyrobach azbestowych znajdujących się na posesjach.
 
Ponadto prosimy o przekazywanie informacji o zmagazynowanym (zdemontowanym) azbeście na posesjach, nie wpisanym na listę tegorocznego programu usuwania azbestu z terenu gminy Świdnicy pod nr tel.  68 327 31 15 wew. 140
 

Dożynki w Buchałowie

Jak co roku na dożynkach, a tym razem w Buchałowie odbędzie się konkurs na wieniec i kosz dożynkowy. Finał 24 sierpnia o godzinie 18.
 

Kino letnie

W Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się dzisiaj (20.08) seans filmowy. Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Gminy w Świdnicy.
 

Ostrzeżenie meteorologiczne

Świdnica pożegnała "Muzykę w Raju"

Wczorajszymi koncertami zakończyliśmy świdnicki etap festiwalu „Muzyka w Raju”. Występy artystów po raz kolejny spotkały się z ciepłym przyjęciem słuchaczy, którzy przybyli wysłuchać koncertów z różnych regionów Polski. Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom zaangażowanym w organizację festiwalu, w szczególności Ochotniczej Straży Pożarnej z Letnicy, Radom Sołeckim z Letnicy i Świdnicy, Stowarzyszeniu „Wspólna Letnica” oraz Parafii pw. św. Marcina i Muzeum Archeologicznemu Środkowego Nadodrza w Świdnicy, jak również pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Świdnicy i jednostek gminy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Pierwsze koncerty za nami

Za nami dwa pierwsze koncerty w ramach festiwalu „Muzyka w Raju”. Oba wykonania utworów J.S. Bacha spotkały się z entuzjastycznym odbiorem. Po drugim koncercie słuchacze mieli również możliwość skorzystania ze skróconej lekcji gry na klawesynie. Dzisiaj natomiast zapraszamy na koncerty do Świdnicy; zaczynamy o 18:00 w kościele pw. św. Marcina, a następnie przenosimy się do Muzeum Archeologicznego na godzinę 20:30. Serdecznie zapraszamy!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 ... 3 4 5 6 7 ... 58

Gdzie jesteśmy?