Aktualności

Piknik Czołgisty

W niedzielę – 16 czerwca br. - w przeddzień setnej rocznicy przybycia do Polski wraz z Błękitną Armią pierwszych czołgów Renault FT, w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie odbędzie się Piknik Czołgisty z mocą pancernych wrażeń.
W programie m.in.: dynamiczna prezentacja czołgu T-72, gąsienicowy zestaw przeciwlotniczy 2K11 Krug w akcji, prezentacja czołgu Leopard 2A4 z wyposażenia 10. Brygady Kawalerii Pancernej, stoiska modelarskie, w tym pokazy jeżdżących modeli czołgów,  pokazy walk i obyczajów pancerniaków średniowiecza, tematyczne wystawy i dioramy, atrakcje dla najmłodszych, wojskowa grochówka i wiele innych.
Piknik potrwa od 10.00 do 17.00. Dzieci i młodzież do 18 roku życia wchodzą za darmo. Dorośli płacą 10 zł.
 

Fitness dla Seniorów

Podczas Dni Ziemi Świdnickiej, które rozpoczynają się już w piątek nie zabraknie akcentu sportowego. Zapraszamy do wspólnych ćwiczeń!!!
 

Komunikacja PKS

Z uwagi na docierające do Urzędu Gminy informacje o złej jakości usług przewozowych wykonywanych przez PKS w Zielonej Górze, a nawet o niewykonywaniu tych usług informujemy, że:
 
1. bieżącą informację o odjeździe autobusów PKS można uzyskać bezpośrednio od dyżurnego ruchu PKS
tel.  68 32 20 421 wew. 15 (czynny 24 h),
 
2. skargi i uwagi na temat jakości usług przewozowych można składać poprzez email na adres:  sekretariat@pks.zgora.pl
oraz telefonicznie do sekretariatu PKS tel. 68 32 20 400 (w godzinach 7.00-15.00 od poniedziałku do piątku)
 
3. uwagi nt. komunikacji PKS można składać także w Urzędzie Gminy Świdnica, tel. 68 32 73 115 wew. 123, email sekretarz@swidnica.zgora.pl
 
 

Słone bez prądu

ENEA Operator sp. z o.o. informuje o planowanym wyłączeniu prądu we wtorek – 11 czerwca br. w godz. 8.00-14.00 w miejscowości Słone, ul. Łąkowa, Słoneczna 43.
Informacje o planowanych wyłączeniach są również dostępne na stronie internetowej: http://www.wylaczenia-eneaoperator.pl/

Mnóstwo atrakcji w świdnickiej szkole

Wczoraj – 5 czerwca br., od rana do późnych godzin popołudniowych świdnicka szkoła tętniła życiem. Dzień otwarty został zorganizowany z fantazją. Praktycznie w każdym  zakątku szkoły coś się działo. Warsztaty chemiczne, kulinarne, sztalugi z rysunkami, kawiarenka, pokaz pierwszej pomocy to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na odwiedzających. Uczniowie przygotowali również przedstawienie. W Dniu Otwartym Szkoły wziął udział wójt Krzysztof Stefański.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ostrzeżenie meteorologiczne

Przerwa w dostawie wody w Wilkanowie

Ostrzeżenie meteorologiczne

Radomia - nowe terminy odczytu wodomierzy

Zakład Usług Komunalnych w Świdnicy informuje, że ze względu na wypadek losowy odczyty wodomierzy w miejscowości Radomia zostają przesunięte z dnia 08.06.2019 r. na dzień 15.06.2019 r.
Godziny odczytów pozostają bez zmian.
 
Za utrudnienia przepraszamy.  

Komunikat Sanepidu

1 2 3 4 5 6 ... 48

Gdzie jesteśmy?