Aktualności

"Bezpieczne" upominki

Szkołę w Koźli odwiedziła dziś – 4 września br. zastępca wójta Izabela Mazurkiewicz. Powitała pierwszoklasistów i wręczyła im „bezpieczne” upominki – odblaskowe worki i breloczki. Dzieci z kolei powitały gościa tańcząc i śpiewając, a nawet zaprosiły panią wójt to wspólnej zabawy. Życzymy wszystkim uczniom i przedszkolakom z Koźli udanego roku szkolnego pełnego tylko dobrych ocen i tylko wspaniałych przygód!
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zebranie wiejskie w Świdnicy

Komunikat ZUK

Konkurs na asystenta rodziny

Wystawy w muzeum wojskowym

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie zaprasza w czwartek – 5 września o godz. 14.00 na wernisaż wystaw czasowych: „Lubuscy bohaterowie na szlakach II wojny światowej” oraz „Polskie lotnictwo września 1939 – fakty i mity”. Wernisażowi towarzyszyć będzie oficjalna prezentacja okolicznościowego muralu pt. Wrzesień 1939, który powstał z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego na ścianie muzealnego pawilonu ekspozycyjnego. Na muralu zobaczyć będzie można polskich żołnierzy obsługujących armatę polową kal. 76 mm, schron bojowy z okolic Wizny oraz krzyż Virtuti Militari – który symbolicznie podkreśla bohaterstwo polskich obrońców. Obie wystawy obejrzeć będzie można do końca bieżącego roku.
 
 

Recital fortepianowy

W niedzielę – 1 września br. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się recital fortepianowy w wykonaniu Andrzeja Białkowskiego. Zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać utworów m.in. Chopina, Debussy’ego i innych wybitnych kompozytorów. Chętni mogli też spróbować zagrać na instrumencie. To kolejne ciekawe wydarzenie na terenie gminy wzbogacające ofertę kulturalną dla mieszkańców.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Pierwszy dzień szkoły

Dzieci i młodzież z terenu gminy Świdnica rozpoczęły dzisiaj nowy rok szkolny 2019/2020. Uroczyste apele szkolne tradycyjnie odbyły się w Słonem i Świdnicy. Szkoła w Świdnicy również uroczyście powitała najmłodsze dzieci, pasując ich na uczniów pierwszej klasy. Życzymy wszystkim uczniom i kadrze nauczycielskiej wspaniałego roku szkolnego, więcej sukcesów niż porażek, więcej uśmiechów niż smutnych dni, jak również dobrej współpracy przez cały rok!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Nowy sprzęt dla Słonego

Gmina Świdnica we współpracy ze Związkiem Lubuskich Organizacji Pozarządowych realizuje zadanie nr 3 "Integracja społeczna" projektu aktywizacji bezrobotnych „Lepsze jutro II”, którego głównym realizatorem jest Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze. W ramach projektu działają punkty aktywizacji. I właśnie jeden z takich punktów – w Słonem, został wyposażony w nowe sprzęty, m.in. duży telewizor i laptop.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Nagrody i wyróżnienia na dożynkach w Klenicy

W ostatnią sobotę sierpnia w Klenicy odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne. Podczas uroczystości sołtys Lipna Wiesław Krzesiński otrzymał dyplom uznania za aktywną pracę. Z kolei w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Zielonogórskiego, III miejsce w kategorii Wieniec Współczesny otrzymało sołectwo Wilkanowo. Nagrodę odebrała sołtys Elżbieta Górska. Natomiast za nieobecnego Wiesława Krzesińskiego dyplom odebrał sołtys Buchałowa Rafał Trafała. Gminę Świdnica na dożynkach reprezentowała zastępca wójta Izabela Mazurkiewicz. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

OSP w Świdnicy na podium

Drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy zajęła pierwsze miejsce w turnieju dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu zielonogórskiego pod nazwą "Chroń las i środowisko przed pożarem i zanieczyszczeniami ", który odbył się w piątek – 30 sierpnia w Bojadłach. W turnieju wzięło udział 25 drużyn, oprócz OSP Świdnica, również OSP Koźla i Letnica. Młodzi ochotnicy mieli do pokonania odcinek o długości około 5 kilometrów. Na każdą z drużyn czekało 10 punktów z zadaniami. OSP Świdnica zajęła I miejsce, OSP Letnica – IV miejsce, a OSP Koźla – VI miejsce. Młodym strażakom serdecznie gratulujemy! W przyszłym roku zawody odbędą się w Świdnicy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 2 3 4 5 6 ... 58

Gdzie jesteśmy?