Aktualności

Zaproszenie na IX sesję Rady Gminy

Transmisje z sesji Rady Gminy oraz wszystkie nagrane sesje dostępne są pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCNEPZxNwqGcTPOnJyHVDO1A
 

Coraz ładniej nad zalewem

Plaża już jest! A od 21 czerwca mniejszy zalew będzie  dostępny dla mieszkańców jako miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. W każdy piątek, sobotę i niedzielę  w okresie od 21.06.2019 do 25.08.2019 w godzinach 10:00-18:00 będzie można w pełni korzystać z jego walorów. Zostały wyznaczone 2 strefy do kąpieli. Pierwsza dla młodszych,  druga dla osób umiejących pływać. Dodatkowo teren dla bezpieczeństwa korzystających jest stale monitorowany.
  

Przedsionek Raju w Letnicy

Już w najbliższy piątek – 21 czerwca br. o 19.00 w letnickim zborze odbędzie się pierwszy koncert z cyklu Przedsionek Raju. Na drugi zapraszamy 31 lipca, również do zboru. Wstęp wolny! Szczegóły na plakacie.
 

Nagroda Sportowa Gminy Świdnica

Dni Ziemi Świdnickiej w tym roku odbywały się 14 i 15 czerwca pod hasłem „Zabawa po byku”. Pogoda dopisała, na gości czekało mnóstwo atrakcji, na scenie prezentowały się ciekawe zespoły. Jednym z głównych punktów programu było wręczenie przez wójta Krzysztofa Stefańskiego i zastępcę wójta Izabelę Mazurkiewicz Nagród Sportowych Gminy Świdnica. Otrzymały ją cztery zawodniczki Szkolnego Klubu Szermierczego „Flesz” Świdnica: Weronika Marucha, Marta Michalczyk, Zofia Parysek i Dominika Pawłowska za wybitne osiągnięcia sportowe oraz godne reprezentowanie Gminy Świdnica podczas zawodów w regionie, kraju i za granicą. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Witamy gości

Nowe „witacze” od piątku witają gości i mieszkańców wjeżdżających do gminy od strony miejscowości Piaski i Rybno. W przyszłym roku powstaną kolejne, które zostaną umiejscowione przy wjazdach od strony Ochli oraz do Radomii.
  
 

Świdnica – gminą 15-lecia w Unii Europejskiej

Podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, która odbyła się w sobotę – 15 czerwca br., wójt Krzysztof Stefański odebrał z rąk marszałek Elżbiety Anny Polak tytuł Gminy 15-lecia Polski w Unii Europejskiej, w kategorii Gmina Wiejska. Wójt informację o wyróżnieniu przekazał mieszkańcom gminy podczas Dni Ziemi Świdnickiej, dziękując wszystkim pracownikom urzędu i jednostek oraz byłemu wójtowi za przyczynienie się do tego sukcesu.
 

 

Odzyskaj pieniądze za bilet

W związku z niewywiązywaniem się przez PKS Zielona Góra z usług dot. przewozów pasażerskich zgodnie z rozkładem jazdy informujemy, że w siedzibie PKS-u  można składać reklamację w celu odzyskania należności za zakupiony bilet. Reklamację należy złożyć w formie pisemnej z określeniem czy dotyczy ona zwrotu kosztów zakupu biletu miesięcznego czy biletu jednorazowego. Do rozpatrzenia reklamacji potrzebne są oryginały biletów.

Bawimy się na Dniach Ziemi Świdnickiej

 Zapraszamy wszystkich 14 i 15 czerwca na wspólne świętowanie.

Załączniki

Fundusze Europejskie - spotkanie informacyjne

Ostrzeżenie meteorologiczne

1 2 3 4 5 6 ... 48

Gdzie jesteśmy?