Aktualności

Wakacje z GOK-iem

Przedstawiamy ofertę wakacyjnych zajęć przygotowaną specjalnie dla mieszkańców przez Gminny Ośrodek Kultury.

Zabrzmiał Vivaldi

Piękny koncert z cyklu „Przedsionek Raju” odbył się w piątek – 21 czerwca w letnickim zborze.  Licznie zgromadzeni miłośnicy muzyki klasycznej mogli wysłuchać utworów Vivaldiego. Kolejny koncert w środę - 31 lipca, również w zborze. Tym razem zaprezentowane zostaną utwory Bacha. Już teraz zapraszamy.
    

IX sesja Rady Gminy Świdnica

Ostatnia przed wakacyjną przerwą sesja Rady Gminy w porządku obrad zawierała ważne punkty. Przede wszystkim został przyjęty raport o stanie Gminy Świdnica za rok 2018. Wszyscy obecni na sali Gminnego Ośrodka Kultury radni głosowali za podjęciem uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Świdnica za rok 2018 wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Świdnica za 2018 rok. Gminni rajcy udzielili również Wójtowi Gminy Świdnica wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Więcej o przebiegu sesji w kolejnym numerze „Gazety Gminnej”, która ukaże się w pierwszych dniach lipca.
Przypominamy, że każde obrady Rady Gminy można śledzić na żywo, a filmowa relacja znajduje się na stronie: http://swidnicagmina.esesja.pl/

 

Nabór w Zielonej Górze

Artykuł Gazety Lubuskiej mówiący o problemie z naborem do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w Zielonej Górze

Nagroda wójta dla B. Hajdasz

Podczas IX sesji Rady Gminy Świdnica, która odbyła się w środę – 19 czerwca br. wójt Krzysztof Stefański i zastępca Izabela Mazurkiewicz uroczyście wręczyli Bogumile Hajdasz list gratulacyjny i nagrodę finansową. - To wyróżnienie jest formą podziękowania za Pani aktywne uczestniczenie w życiu gminy Świdnica. Za wszelki wkład w kulturę, rozrywkę, sport. Za prowadzenie sekcji wędkarskiej, uczestnictwo w zespole śpiewaczym, zagrzewanie szanownych Seniorów do wszelkich aktywności – mówił wójt.
B. Hajdasz otrzymała 2 000 zł z przeznaczeniem na wydanie autorskiego tomiku wierszy. Gratulujemy!
   
 

Ostrzeżenie meteorologiczne

Przedsionek Raju

Już dziś 21 czerwca br. o 19.00 w letnickim zborze odbędzie się pierwszy koncert z cyklu Przedsionek Raju. Wstęp wolny! Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Najdłuższy dzień w roku

Dziś Pierwszy Dzień Lata i najdłuższy dzień w roku! Spędźcie go jak najciekawiej szczególnie, że wakacje rozpoczęły się na dobre. Przypominamy również, że od dziś do 25 sierpnia Zalew Świdnicki będzie dostępny dla mieszkańców jako miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Jednocześnie informujemy, że ocena jakości wody w zalewie wydana przez sanepid 18 czerwca br. jest pozytywna.

Wakacje rozpoczęte

Uczniowie ze Świdnicy, Słonego i Koźli uroczyście zakończyli rok szkolny. Wszystkim gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Jako pierwsi ze szkołą pożegnali się wczoraj – 18 czerwca br. absolwenci podstawówki i gimnazjum z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. Po południu podczas uroczystego apelu uczniowie otrzymali świadectwa. Swoje wyróżnienia przygotował wójt Krzysztof Stefański. Dwóm najlepszym uczniom, razem z zastępcą Izabelą Mazurkiewicz, wręczył nagrody Absolwenta Roku 2019. Otrzymali je: Martyna Rewiako z klasy VIII szkoły podstawowej i Michał Blum z klasy III gimnazjum. Listy gratulacyjne dostali również rodzice. Gratulujemy i wszystkim życzymy udanych wakacji!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1Galeria zdjęć: Zakończenie szkoły Świdnica 2019

1 2 3 4 5 6 ... 48

Gdzie jesteśmy?