Gmina Świdnica
Data utworzenia: 17.08.2017
   Miesiąc sierpień to w polskiej kulturze ludowej czas żniw i wytężonej pracy rolników. Tradycyjnie w tym czasie organizowane są dożynki – święto plonów. Tegoroczne Dożynki w Gminie Świdnica to szczególne wydarzenie. Zakończenie żniw będą świętowali rolnicy z Gminy Świdnica i Powiatu ...czytaj dalej »
Data utworzenia: 17.08.2017
   W celu uzyskania świadczeń rodzinnych oraz świadczeń wychowawczych na nowy okres zasiłkowy 2017/2018 należy złożyć odpowiedni wniosek w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej mieszczącego się przy ul. Długiej 85/1 wraz z niezbędnymi dokumentami. Wnioski można również składać elektronicznie za pośrednictwem: ...czytaj dalej »
Data utworzenia: 18.08.2017
Ostatni koncert z cyklu "Przedsionek Raju" za nami. Piękny koncert w wykonaniu klawesynistki Marianny Henriksson oraz zespołu Kore zakończył tegoroczne spotkania z muzyką dawną na terenie naszej gminy. Serdecznie zapraszamy za rok!   Poniżej krótka fotorelacja z koncertu.czytaj dalej »
Data utworzenia: 16.08.2017
    13 sierpnia 2017 roku dzieci z terenu gminy Świdnica szczęśliwe wróciły z kolonii letniej. Kolonia była zorganizowana przez Usługi Turystyczne ,,GALANT” ze Szczecina.  Turnus trwał od 4 do 13 sierpnia w Mrzeżynie nad Morzem Bałtyckim.  Dzieci przebywały w malowniczym ośrodku kolonijnym ,,BRYZA”. ...czytaj dalej »
Data utworzenia: 09.08.2017
W dniu wczorajszym wysłuchaliśmy trzeciego już koncertu z cyklu "Przedsionek Raju". Polską i włoską muzykę renesansową na klawesynie wykonała Corina Marti - według organizatorów koncertu jedna z barwniejszych postaci bazylejskiego środowiska muzyki dawnej, gdzie studiowała grę na klawesynie i flecie prostym. Koncert odbył ...czytaj dalej »
«1234...5 »
Jesteś w dziale: Strona główna
Copyright © 2010